You are here

З яких матеріалів потрібно робити стовпи для паркану з профнастилу?

Валерян задає питання:
Вітаю! Купивши ділянку для зведення будинку, я вирішив, що в першу чергу його потрібно обгородити новим парканом. Перебравши багато варіантів, я зупинився на будівництві огорожі з металевого профільованого листа. Причина вибору проста - бажання побудувати легку конструкцію з відносно недорогого матеріалу. Тепер мене цікавить, які стовпи потрібні для забору з профнастилу, на якій відстані вони повинні розташовуватися один від одного, на яку глибину їх потрібно вкопувати, щоб забезпечити необхідну жорсткість і стійкість всієї споруди. Крім того, хочу попросити розповісти про будівництво цегляних стовпів для огорожі. Мені здається, що з ними паркан буде не тільки гарніше, але і набагато довговічніше. Заранее спасибо за рада.
Експерт відповідає:

Види стовпів для забору: з профілю, з цегли, з каменю



Вітаю! Незважаючи на те що огорожа з профільованих листів є досить легким спорудою, питання про те, які стовпи потрібні для парканів, дуже важливий. Найкраще для пристрою опор застосовувати труби діаметром 76 мм або профільні труби 60 х 60 мм з товщиною стінок не менше 2 мм. Відстань між ними не повинно перевищувати 2,5 м. Глибина вкопування залежить від висоти стовпів. Вона повинна складати 1/3 їх довжини, але бути не вище позначки промерзання грунту. Котловани під стовпи повинні розширюватися вниз. На їх дно засипається 10-сантиметрова піщана подушка. Торці стовпів заглушуються, а їх поверхня обробляється антикорозійними складами. Після установки опор в котловани закладається арматура і заливається бетон.

Труби перетином 76 і 60 х 60 мм найкраще підходять і для сердечників цегляних стовпів. Дійсно, обидва матеріали взаємно доповнюють один одного. Варто відзначити, що опори з цегли не повинні розташовуватися ближче 2,5 м один від одного, щоб не зіпсувати зовнішнього вигляду огорожі. Площа верхньої межі фундаменту повинна відповідати площі підошви цегляної кладки, а висота його цоколя - перебувати в діапазоні від 10 до 25 см. Оптимальна ширина кожної сторони стовпчика - 1,5 цегли. Кожен наступний ряд укладається зі зміщенням в 1/2 цегли до попереднього. Через 3-4 ряди прокладається армована сітка, яка приварюється до стовпів. Порожнина між кладкою і сердечником в нижній і верхній частині заповнюється бетоном, а між ними можна засипати щебінь або пісок.



Поперечини (лаги) до цегли не приварити, тому в тілі стовпів потрібно зробити отвори для закладних, які приварюються до труб. Нижня заставна повинна бути в 10-15 см від фундаменту. Поперечини повинні ставитися з проміжком між ними не більше 70 см. Заставні робляться з сталевих смуг. Для їх установки по всій ширині цегли шлифмашинкой робиться пропив. Його товщина повинна відповідати товщині металевої заготовки, а глибина - ширині смужки. Користуйтеся шнурами, подібними малярському, щоб забезпечити установку заставних сусідніх стовпів паркану на одному рівні. Цегляна кладка потребує захисту від опадів, тому стовп накривається зверху 4-скатних ковпаком зі сталі або іншого матеріалу, який виступає за край кожного боку опори на 2 см.




Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Схожі повідомлення

Увага, тільки СЬОГОДНІ!