You are here

Як виконати монтаж поліетиленових труб своїми руками

Ігор Олегович, Санкт-Петербург задає питання:
Вітаю! Я хочу полагодити водопровід самостійно, але не знаю, як зробити монтаж поліетиленових труб своїми руками. Які правила потрібно дотримуватися, щоб робота вийшла якісною? Заранее спасибо за совет!
Експерт відповідає:

Зварювання поліпропіленових труб

При виконанні монтажу поліетиленових труб своїми руками необхідно дотримуватися деяких особливих правил зєднання окремих фрагментів трубопроводу. З цього матеріалу збирають не тільки водопровідні системи. Каналізація, газопровід, опалення - ці комунікації можуть бути створені з нього.



Для складання водопроводу будуть потрібні такі інструменти:

  • газовий ключ;
  • ножиці для нарізки матеріалу;
  • паяльник.

Для найбільш надійного зєднання окремих фрагментів використовують льон в якості ущільнювача. Перед початком робіт необхідно прорахувати протяжність системи. Обовязково потрібно враховувати всі кути і перепади. Після підготовки всіх необхідних матеріалів потрібно відключити воду (або будь-які інші комунікацій) і приступити до складання. При влаштуванні опалювального трубопроводу необхідно прокладати монтажні елементи від котла.

Особливо уважно потрібно зєднувати деталі методом зварювання. З країв розрізу та необхідно зняти фаску за допомогою ножиць під кутом в 45 °. Далі край труби вставляють в спеціальну насадку на паяльник, а на іншу насадку надягають зєднувальний фітінг для поліетиленових труб. Деталі потрібно одночасно і швидко нагріти. Далі їх знімають з насадок і зєднують між собою. Рекомендована температура роботи паяльника - 270 °.

Після зєднання деталей їм дають охолонути. Спеціально остуджувати їх не рекомендується, так як якість зєднувального шва від цього погіршиться. Так зєднуються всі відрізки трубопроводу. Далі робиться пробний запуск системи і трубопровід досліджується на предмет протікання. При їх виявленні систему знову перекривають, а протікання запаюють.

Таким чином, самостійно виконати монтаж трубопроводу з поліетиленових труб зовсім не складно, якщо підготувати все необхідне заздалегідь і проводити процедури акуратно. Дотримуючись простих правил, можна змонтувати будь-яку систему з практичного матеріалу, який використовується в різноманітних сферах.




Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Схожі повідомлення

Увага, тільки СЬОГОДНІ!