You are here

Особливості будови унітазу

Борис, Перм задає питання:
Добридень! Я все своє життя просто користувався унітазом і ніколи не замислювався про те, як він улаштований. У наш час це особливо і не потрібно, оскільки існує велика кількість організацій або простих шабашників, які за гроші зможуть виконати його монтаж. Але у мене підростає син, який раптово запитав мене про те, як працює унітаз. Щоб не впасти в його очах, я вирішив вивчити будову цього сантехнічного приладу. Розкажіть, будь ласка, про будову унітазу і то, як виконується злив води.
Експерт відповідає:
Принцип роботи воронкоподібного унітазу

Принцип роботи воронкоподібного унітазу

Унітаз - це обовязковий для сучасного житла вид сантехніки. Загальний принцип його роботи відомий кожному школяреві. А ось внутрішню будову унітазів знають не всі. Але якщо раптом виникає несправність, то знанням принципу роботи буде не обійтися. Крім того, будь-який чоловік повинен знати будову унітазу, щоб в разі необхідності усунути несправності.

У своїй стандартної конструкції унітаз розділений на 2 елемента: зливна чаша і накопичувальний бачок. Сама зливна чаша нічим особливим не виділяється, крім наявності в її конструкції нижньої перегородки. Ця перегородка перешкоджає поверненню каналізаційних відходів у зворотний бік. Це може виникнути внаслідок завихрення води під час зливу.



Раніше принциповим моментом у виборі зливний чаші був кут розташування її випускного патрубка. Він повинен був обовязково збігатися з вхідним колектором на каналізаційній трубі. Але сучасні технології не стоять на місці і тепер є в продажу гнучкі шланги. Ці шланги виготовляються у вигляді гофри і можуть витягуватися на потрібну відстань.

Найбільш складний механізм знаходиться в накопичувальному бачку. Саме в ньому розташована вся арматура, яка відповідає за злив і накопичення води. Крім того, цей механізм можна розділити на 2 частини. Одна з них відповідає за процес набору, друга - за злив води.

Схема пристрою зливного бачка

Схема пристрою зливного бачка.



Найчастіше використовуються бачки з верхнім спуском води. Працюють вони від зливної клавіші, яка розташована в верхній частині бачка. Під час натискання на цю клавішу запускається механізм зливу, а запобіжний клапан в нижній частині бачка відкривається.

Крім того, арматура унітазу забезпечена поплавком. Цей поплавок під час зливу падає вниз. Як він досягає найнижчої точки, спрацьовує клапан, який перекриває злив, і починається набір рідини. Щоб не допустити переливання, у верхній частині теж є подібний клапан. Як тільки поплавок досягне його, подача води припиняється.

Такий поплавковий механізм є дуже ефективним і дозволяє якісно працювати домашньої сантехніці. Знаючи принцип його роботи, потрібно періодично проводити профілактичні заходи. За допомогою цих заходів можна вчасно усунути відмови в роботі системи подачі води, що допоможе запобігти затопленню приміщення ванної кімнати або туалету.




Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Схожі повідомлення

Увага, тільки СЬОГОДНІ!