You are here

Поради по влаштуванню козирка над ганком своїми руками

Спартак задає питання:
Вітаю! Я вже маю досвід виготовлення козирка для ганку свого будинку. Правда, я його зробив з прямих профільних труб і листів профнастилу. Крім того, навіс над входом лежав на прямих опорах. Не можу сказати нічого поганого про колишньому козирку, але мені хотілося б тепер зробити щось більш витончене. Мені здається, що козирок з полікарбонату з дугоподібним каркасом буде виглядати набагато привабливіше старого, до того ж я хочу, щоб він був без вертикальних опор. Але я сумніваюся, чи буде така конструкція досить міцна для того, щоб витримати натиск вітру або вагу снігу. Якщо ви допоможете мені порадою, то істотно полегшите пристрій козирка над ганком. Також я хочу запитати, як самостійно зігнути профільні труби для каркаса? Може бути, є якісь прості пристосування?
Експерт відповідає:

Схема ручного трубогиба і готовий зразок козирка

Вітаю! Козирок без вертикальних опор може бути таким же надійним, як і спорудження, що спирається на стовпи. Його потрібно забезпечити додатковими трубками, які будуть виконувати роль ребер жорсткості. Крім того, конструкція стане міцнішою, якщо спиратиметься на стіну більшою поверхнею.



Судячи з усього, у вас немає прокатного трубогиба, яким ви могли б зігнути для рами потрібну кількість профільних труб. Його значення для пристрою козирка над ганком важко переоцінити, але є і більш просте пристосування, яке допоможе вам впоратися із завданням. Ви можете зробити з арматури і бетону шаблон, який допоможе вам зігнути труби каркаса за потрібною радіусу. Якщо у вас є бетонна плита, то щільно вженіть в неї відрізки товстої арматури по лінії передбачуваного вигину труби. Проміжок між напрямними робіть не більше 5 см. Край труби затисніть між крайніми арматуріни і починайте гнути її. За допомогою цього пристосування ви зможете зробити кілька заготовок для козирка. Воно впорається з трубою 20 х 20 або 20 х 40. На малюнку показано його пристрій.

На іншій фотографії зображений козирок, який дуже просто виготовити. Він робиться за стандартною ширині листа полікарбонату (2,1 м). Опорна поверхня каркаса зварюється з профільних труб 20 х 40 мм. Для горизонтальної поперечини відрізається 2-метрова профтруба, а для стійок робляться два відрізки по 0,7 м. У цих 3-х трубах свердлити 4 отвори діаметром 10 мм для кріплення на стіну анкерами. На дугоподібні елементи каркаса відрізаються 3 труби по 1,5 м (2 профтруби 20 х 40 і 1 січнем 20 х 20). Для ребер жорсткості йдуть відрізки по 0,7 м. Нижня поперечина каркаса робиться з трубки 20 х 20.



Покрівельний лист кріпиться до каркасу по крайнім дуг, верхньої та нижньої щаблини. Для його кріплення використовуються саморізи з Термошайба. Перед вгвинчуванням кріплення в полікарбонат висвердлюють отвори трохи більшого діаметра, ніж у саморізів. На верхню кромку листа наноситься герметизуюча стрічка, а на нижню - перфорована. Всі сторони закриваються торцевих профілем.

На стіні над входом робиться розмітка для установки анкерів. По ній висвердлюють 4 отвори завглибшки 80 мм. У них вставляються анкерні болти 10 х 100. Козирок навішується на кріплення і фіксується гайками. Він буде надійно захищати ганок від негоди довгі роки.




Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Схожі повідомлення

Увага, тільки СЬОГОДНІ!