You are here

Дерев'яна шкатулка для ляльки своїми руками - майстер-клас з фото

В облаштуванні дитячої кімнати для дівчинки дуже важливо, щоб всі ляльки вашої маленької принцеси мали своє місце - це може бути ліжечко для ляльок, стільчик, ящичок або коробочка. В даному майстер-класі описані етапи створення приголомшливої шкатулки-коробочки своїми руками для ляльки, яка може стати не тільки улюбленою іграшкою, а й чудовим предметом декору дитячої кімнати для дівчинки.

Автор майстер-класу з декупажу Олена (Zanzibar) поетапно описала всі дії, повторивши які, ви так само легко зможете створити цю шкатулку своїми руками.

Деревяна шкатулка для ляльки своїми руками - майстер-клас з декупажу з фото

Описує Олена (Zanzibar)
Була у мене коробка-упаковка від коньяку, і згадався мені фільм за казкою Юрія Олеші «Три товстуни», як красива дівчинка-гімнастка Суок під виглядом ляльки деякий час жила в красивій коробці. Цю ідею я вирішила втілити в подарунок для дівчинки, яка займається танцями.

Спеціально для цього випадку була повязана балерина (в техніці амігурумі), залишилося тільки зробити гідну коробочку-будиночок для неї. Саме так і вийшов даний майстер-клас з декупажу шкатулки.

Отже, взяла я звичайну деревяну коробку, покриту лаком. (Фото1)

Шкатулка-коробочка своїми руками. фото 1

Шкатулка-коробочка своїми руками. фото 1

Дуже добре зашкурена поверхню (наждачним папером №1, потім №0), це зроблено для того, щоб краще лягала грунтовка. Дуже важливо - шліфувати треба по ходу природних волокон дерева, а не поперек - щоб вони не «піднімалися», а «пригладжує». (Фото 2)

Шкатулка-коробочка своїми руками. фото 2

Шкатулка-коробочка своїми руками. фото 2

Прогрунтована коробку з усіх боків спеціальним грунтом (в даному випадку це Fondo opaco allacqua per decoupage Італійської фірми FERRARIO). Грунт - це обовязкова умова при роботі, адже дерево має пористу структуру і для того, щоб потім фарба лягала рівно, ці пори в дереві потрібно «закрити». Саме грунтовка і виконує ці функції. Якщо немає грунтовки - можна ретельно пройтися по поверхні декількома шарами акрилової фарби (вона теж може використовуватися в якості грунту). (Фото 3)

Шкатулка-коробочка своїми руками. фото 3

Шкатулка-коробочка своїми руками. фото 3

Ось так виглядає добре прогрунтована поверхню. (Фото 4)

Шкатулка-коробочка своїми руками. фото 4

Шкатулка-коробочка своїми руками. фото 4

Потім, фарбувати білою акриловою фарбою Polycolor Італійської фірми MAIMERI - це буде мій основний колір. (Фото5)

Шкатулка-коробочка своїми руками. фото 5

Шкатулка-коробочка своїми руками. фото 5

Підібрала підходящу 3-х шарову кухонну серветку з дрібним малюнком (початківцям декупажніцам з дрібними деталями працювати легше - вони легше приклеюються, не рвуться, легше уникнути складок і можна добре натренувати руку). (Фото 6)

Серветки для декупажа. фото 6

Серветки для декупажа. фото 6



Потім найбільш трудомістка в цьому виробі: 2 нижніх білих шару відшарувалася від серветки, в роботі нам потрібен тільки верхній шар з малюнком. Акуратно вирвала кожен фрагмент з квіточками (всього нарахувала 66 фрагментів). (Фото7)

Серветки для декупажа. фото 7

Серветки для декупажа. фото 7

Так як у мене коробка всередині вже була з синім оксамитом, я взяла в такому ж кольорі та серветку і вирішила зробити ефект старіння (за допомогою однокомпонентного кракелюра) на такому ж тлі ... Для цього підібрала відповідного синього кольору матову акрилову фарбу для художніх робіт (Deco французької фірми LefrancBourgeois) і завдала в довільному порядку контрастні плями. (Фото 8)

Шкатулка-коробочка своїми руками. фото 8

Шкатулка-коробочка своїми руками. фото 8

Почекала, поки фарба добре просохне. (Фото 9)

Шкатулка-коробочка своїми руками. фото 9

Шкатулка-коробочка своїми руками. фото 9

Засобом для однокомпонентного кракелюра Hobby Line Німецькій фірми C.Kreul я покрила саме місця контрастною синьої фарби. Пензлем наносила засіб в одному напрямку (фото 10) Мені подобається саме середній кракелюр цього виробника (Craquelle Medium), так як при його висиханні, утворюються красиві тріщинки середнього розміру.

Шкатулка-коробочка своїми руками. фото 10

Шкатулка-коробочка своїми руками. фото 10

Коли засіб для кракелюра стало не липким (потрібно перевірити пальцем - якщо палець не липне, але відчувається, що засіб ще не висохло) - відразу ж завдала шар фарби основного фону - білим.

Дуже важливо - наносити зверху основну фарбу поперек напрямку нанесення засобу для кракелюра! (Фото 11).

Шкатулка-коробочка своїми руками. фото 11

Шкатулка-коробочка своїми руками. фото 11

Шкатулка своїми руками

Шкатулка своїми руками

Відразу можна помітити, як кракелюр «рве» верхній шар білої акрилової фарби і проступають контрастні сині тріщини, створюється ефект «старовини» на ваших очах. (Фото 12)

Шкатулка-коробочка своїми руками. фото 12

Шкатулка-коробочка своїми руками. фото 12

Шкатулка своїми руками

Шкатулка своїми руками

Після повного висихання всіх шарів (кракелюра і верхнього шару фарби) - на це може піти від одного до декількох годин, це залежить від температури повітря в приміщенні - я доклала свої фрагменти з серветки і постаралася розмістити їх в якомусь певному порядку щоб під час приклеювання точно бачити місце кожного фрагмента. (Фото 13)

Декупаж майстер-клас. фото 13

Декупаж майстер-клас. фото 13



Для приклеювання фрагментів я користувалася клеєм-лаком для декупажу Vernis Colle Французької фірми LefrancBourgeois. Кожен фрагмент акуратно приклеїла мяким пензликом з синтетичною щетиною, стежила за тим, щоб не утворювалися складочки на фрагментах. (Фото 14)

Декупаж майстер-клас. фото 14

Декупаж майстер-клас. фото 14

Залишила на 20 хвилин до повного висихання декупажного клею. Ось в результаті, яка вийшла коробочка. (Фото 15, 16)

Шкатулка-коробочка своїми руками. фото 15

Шкатулка-коробочка своїми руками. фото 15

Шкатулка-коробочка своїми руками. фото 16

Шкатулка-коробочка своїми руками. фото 16

При уважному розгляді ділянок декупажу по поверхні з кракелюр можна побачити, через те, що шар серветки дуже тонкий, малюнок ніби теж дає тріщини і це ще більше створює ефект старої потрісканої поверхні. (Фото 17)

Декупаж майстер-клас. фото 17

Декупаж майстер-клас. фото 17

Після покриття висохлої коробки паркетним лаком ефект старовини посилився через те, що лак має природний бурштиновий колір і на білому тлі коробки зявився жовтуватий шар. (Фото 18)

Шкатулка-коробочка своїми руками. фото 18

Шкатулка-коробочка своїми руками. фото 18

Шкатулка своїми руками

Шкатулка своїми руками

На коробочці у мене був металевий замочок і я вирішила його оновити золотий акриловою фарбою Polycolor Італійської фірми MAIMERI. (Фото 19)

Шкатулка-коробочка своїми руками. фото 19

Шкатулка-коробочка своїми руками. фото 19

Ось і вийшов у мене будинок-коробка для балерини (фото 20,21,22)

Амигуруми лялька. фото 20

Амигуруми лялька. фото 20

Шкатулка-коробочка своїми руками. фото 21

Шкатулка-коробочка своїми руками. фото 21

Вязана лялька амигуруми. фото 22

Вязана лялька амигуруми. фото 22




Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Схожі повідомлення

Увага, тільки СЬОГОДНІ!