You are here

Порядок виготовлення покрівлі

Олексій, Ростов-на-Дону задає питання:
Добридень! Я недавно купив земельну ділянку, на якому захотів поставити будинок. Будівництво вирішив вести своїми силами, оскільки після школи отримав спеціальність муляра. В якості будівельного матеріалу вирішив використовувати цеглу, який уклав на стрічковий фундамент. Спочатку роботи просувалися не надто швидко. Але після того як я набив руку і набув практичного досвіду, вони пішли швидше. Зараз вся коробка будівлі вже побудована. Тепер тільки залишилося встановити дах. Але як виконуються ці роботи, я не знаю. Мої друзі теж не можуть дати чітких порад. Підкажіть, будь ласка, як виконується виготовлення покрівлі власними силами?
Експерт відповідає:

Схема пристрою покрівлі

Будівництво покрівлі - це дуже важливий етап у зведенні будь-якої будівлі. Покрівля повинна забезпечувати не тільки захист від різних погодних опадів, але і забезпечувати стійкість всієї будівлі. Крім того, якісна дах повинна утримувати тепло в будинку, що дозволить зберегти в ньому атмосферу комфорту і затишку.

Насамперед, перед виготовленням покрівлі, необхідно дізнатися з яких основних частин вона складається. Потім підбирається матеріал, який буде використовуватися для її монтажу. І тільки після цього приступають до будівельних робіт, які починаються зі спорудження кроквяної системи.



Установка кроквяної системи є важливою частиною будівництва. Її конструкція може відрізнятися в залежності від типу обраної покрівельної конфігурації. Крокви виготовляються з деревяних балок. Для цих цілей краще всього використовувати хвойні породи дерева. Чим надійніше кроквяна система, тим стійкіше буде вся конструкція будинку.

після виготовлення кроквяної системи на неї монтується контробрешетка. Вона виготовляється з деревяних брусків. Перетин цих брусків має становити від 40 до 50 мм. Така обрешетка допоможе розбити монтируемую поверхню на ділянки, що дозволяють надійніше закріпити утеплювач. Крім того, вона створить зазор, що сприяє провітрювання поверхні.



Не менш важливим етапом будівництва верхній частині будинку є підготовка покрівельного пирога. покрівельний пиріг включає в себе кілька шарів з різних комплектуючих. Ці комплектуючі будуть виконувати функції пароізоляції і утеплення, а також захисту від опадів. Черговість укладання цих шарів може бути різною і залежить від застосовуваного покрівельного матеріалу. Крім того, при підготовці пирога, необхідно витримувати точні технологічні зазори. Ці зазори дозволять проводити вентиляцію всіх використовуваних технологічних шарів.

Не можна забувати і про гідроізоляцію. Її встановлюють на крокви за допомогою мембрани і контррейок. Для цих цілей рекомендується використовувати звичайну поліетиленову плівку. Укладати плівку слід таким чином, щоб не виникало зазорів між її шарами.

Завершивши збірку пирога, приступають до монтажу верхніх листів даху. Для цих цілей може використовуватися шифер, ондулін або металочерепиця. Сучасний будівельний ринок пропонує широкий асортимент подібних покриттів. З їх допомогою можна зібрати дах, яка задовольнить будь-які індивідуальні запити.




Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Схожі повідомлення

Увага, тільки СЬОГОДНІ!