You are here

Процедура установки арки в квартирі

Георгій, Нижній Новгород задає питання:
Добрий день. Вирішив встановити у себе в квартирі (між кухнею та вітальні) арку. Форма її така, що передбачається частину дверного отвору залишити, а ще частково проштробити бетон. Але наскільки такі дії законні і чим це може обернутися? Я в усій паперовій тяганині не розбираюся. Якщо потрібно робити якісь документи, то куди мені звернутися? Чи можу я відразу почати ремонт без всякого звернення до відповідних інстанцій? Адже на це піде багато часу, а мені хочеться зробити все по-швидкому, поки бажання не пропало, та й я зараз у відпустці. Підкажіть, як правильніше вчинити в такій ситуації. Ще хочу зясувати, як грамотно виконується установка арки в квартирі. Заздалегідь дякую.
Експерт відповідає:
Установка арки між вітальнею і кухнею

Установка арки між вітальнею і кухнею.

Досить поширеним способом установки арки в квартирі вважається виконання її з гіпсокартону. У змоченим стані цей матеріал піддається легкому вигинання, що дає можливість надати будь-яку форму арки. Оскільки гіпсокартон ще й легкий, то арку з нього прикріплюють до стельової і стіновий поверхні за допомогою звичайних напрямних, що беруть участь в монтажі перегородок. Після спорудження таку конструкцію шпатлюют, а після фарбують або обклеюють.

У тому випадку, якщо гіпсокартонний отвір являє собою так званий навісний декор, не потрібно додаткового посилення і узгодження перепланування у відповідних органах.

Коли передбачається прорубати отвір в несучій перегородці, процедури узгодження перепланування житла не уникнути.

Спочатку складають проект із зазначенням місця під установку арочного склепіння. Далі проводять розрахунки на міцність, оскільки деякі несучі елементи будинку є недоторканними і руйнування не підлягають. Після цього отримують узгодження з затвердженим новим планом квартири, екземпляр якого зберігається і в БТІ.



Краще все-таки зробити все так, як належить. Відсутність дозволу може викликати серйозні труднощі в майбутньому при угоді купівлі-продажу квартири.

Установка арочної конструкції можлива тільки тоді, коли на руках є дозвіл.

Перш ніж встановлювати арку, позбавляються від усього зайвого з товщі стіни, зазначеної в плані. Прийнято використовувати для вирізання отвору в товщі стінового матеріалу особливий інструмент з алмазними насадками, ріжучими і бетон, і металеві прути арматури. Оскільки така процедура створює багато шуму, доставляючи тим самим незручності сусідам, виконати її краще в найстисліші терміни. Крім цього слід відразу позбуватися від будівельного сміття, що утворюється від прорізання отвору в стіні.

Черговим моментом підготовчих робіт до установки арки в квартирі є посилення вирізаного отвору. У більшості ситуацій всю поверхню отвору підсилюють за допомогою куточків і швелерів. Ці заходи дають можливість виключити відшаровування бетону і подальшого пошкодження стіни.



Зараз нерідко господарі житла монтують деревяні арки, що виступають своєрідним додатковим декором для дверей. Але деякі власники квартир ставлять монолітні арки з бетону. Останні відрізняються великою вагою, дотриманням деяких правил монтажу в дверний проріз.

Готові арки для монтажу в отворі дверей представляють стандартний комплект напрямних для подальшого складання і установки. Зазвичай в комплект входять металеві напрямні, прикріплюються до стельової і стіновий поверхні, і декоративна фурнітура, яка бере участь у створенні привабливого вигляду арки.

Монтуючи арку, важливо дотримуватися технології установки, бути уважними при використанні елементів кріплення, так як саме їм відводиться чимала роль в підтримці несучої конструкції споруди.

Деякі комплекти для збірки арок нагадують щось на зразок конструктора, вся збірка якого зводиться лише до монтажу напрямних і замикання замка, що утримують конструкцію цілою.

Простота технології по установці арок є насправді уявній. Все складніше. Краще знайти хорошу компанію, що спеціалізується на виготовленні арок на замовлення. Досвідчені фахівці не тільки виконають оригінальну конструкцію за бажанням господаря квартири, а й швидко встановлять її.




Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Схожі повідомлення

Увага, тільки СЬОГОДНІ!