You are here

Як правильно обкласти грубку кахельною плиткою?

Як правильно обкласти грубку кахельною плиткою?
Степан Наумович, Уфа задає питання:
Добридень! Я звертаюся до фахівців в пічному справі. Підкажіть, як обкласти грубку кахельною плиткою? Справа в тому, що у мене є деревяний будинок з пічним опаленням за містом. Я в ньому буваю досить часто. І взимку теж, тому піч топлю регулярно. Незважаючи на те що піч я переклав власноруч в тому році (за участю мого друга - пічника), в конструкції печі раз у раз утворюються тріщини. Мені здається, це через те, що цегла була використана старий (від колишньої кладки). Замазувати тріщини кожен раз глиною вже порядком набридло. Та й запаси її у мене вже закінчилися, а до літа ще чекати довго. Ось і вирішив обкласти піч кахлем, щоб постійно не закладати дефекти. Буду дуже вдячний тому, хто розповість, як ця процедура виконується. На що варто звернути увагу, ніж користуватися і т.д.
Експерт відповідає:
Піч, обкладена кахлями

Як обкласти піч кахельною плиткою, цікавляться багато господарів приватних будинків, намагаючись вирішити проблему частого утворення тріщин на цегляній печі. Нерідко всі спроби відремонтувати пічку зводяться до простої замазки тріщин глиняним розчином. Однак через якийсь час піч знову починає пропускати їдкий дим в кімнати. Обкладення цегляної конструкції кахлем є досить простий, але ефективним заходом у цьому питанні. До того ж вона має багато інших переваг, наприклад, з естетичної точки зору. Розповімо докладніше про процес.

Послідовність робіт:

Найважливіший етап - підготовка поверхні. Підготовчих робіт слід приділити достатньо уваги, оскільки від них багато в чому буде залежати кінцевий результат. Нагадаємо, що кладка плитки не може проводитися в той момент, коли піч топиться. Тут слід уважно розглянути поверхню опалювальної конструкції і напевно на ній будуть виявлені наступні негативні моменти:

  • початкова нерівність цегляної кладки;
  • наявність що стало непридатним від часу штукатурного шару;
  • присутність в старій суміші соломи.

Озброївшись шпателем і металевою щіткою, всю нерівну чорнову поверхню очищають від всіх слідів забруднень. Після очищення стінки пічної конструкції покривають складом грунтовки глибокого дії. Крім цього, існуючі шви заглиблюють, щоб виключити відставання клею в місцях колишнього розчину.



Найбільш творчий момент - кладка плитки. Тут передбачається, що вибір необхідного матеріалу вже зроблений. Тобто керамічна плитка для обкладання печі вже придбана в необхідній кількості і чекає свого часу. Після всіх підготовчих заходів переходять безпосередньо до кладки плиткових виробів.

Зверніть увагу: слід уникати поспіху, особливо при укладанні першого ряду, який повинен лягти строго горизонтально і ідеально рівно.

В якості клею підійдуть як сучасні будівельні склади, так і самий звичайний цементний розчин. При виборі другого варіанту в цементний розчин слід додати сіль. Кладки плитки на піч ідентична звичайній процедурі зі стінами або підлогою. Кладку кахлю на піч ведуть знизу вгору, витримуючи необхідні зазори між окремими елементами. Для цього застосовують плиткові хрестики, які обовязково виймають після схоплювання цементної суміші.

Накладення клею на пічну поверхню виконують за допомогою спеціального шпателя з зубчиками, що дозволяє рівномірно розподіляти всі кількість клею по пічним стінок. При цьому постійно контролюють рівень кожного плиткового ряду, тому як після підсихання клею виправити дефекти буде неможливо. Затірку швів виконують по закінченні доби після процедури кладки.



Переваги використання керамічної плитки.

Вибір керамічної плитки для обкладання пічного вироби має очевидні переваги, які роблять цей спосіб обробки пічної поверхні найбільш затребуваним. Серед таких переваг слід відзначити:

  • привабливий естетичний вигляд конструкції;
  • надійність варіанти обробки;
  • під стінами печі зявляються додаткові властивості тепловіддачі;
  • швидкість прогрівання внутрішнього житлового простору.

Важливо: головним моментом є дотримання рекомендацій по виготовленню плиткового клею, який застосовується для кріплення керамічної плитки.

Ось і всі нюанси процедури обкладання пічної конструкції кахлем.




Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Схожі повідомлення

Увага, тільки СЬОГОДНІ!