You are here

На що можна клеїти кахельну плитку

На що можна клеїти кахельну плитку
Ігор, Перм задає питання:
Добридень! Моя сімя задумала зробити вдома ремонт. Щоб заощадити, всі роботи вирішено було виконати власними силами. Здійснювати цю місію, природно, випало мені. Взявшись за роботу, я почав з ремонту кімнат. Поміняв в них лінолеум, поклейка шпалери і відреставрував стельові перекриття. Тепер все виглядає красиво, чисто і естетично. Тепер прийшла пора найважчою роботи - це ремонт ванної кімнати. Робити вирішили капітально, тому зняли старий кахель, щоб замінити його новим. Я в своєму житті ще жодного разу не займався подібними роботами. І тому просто не знаю, який матеріал застосовується для монтажу плитки. Підкажіть, будь ласка, на що клеїти кахельну плитку?
Експерт відповідає:

Види розчинів для поклейки плитки

Кахельна плитка - це дуже гарний і довговічний обробний матеріал. Але разом з цим він досить крихкий. Тому, задумавшись над тим, на що клеїти кахельні плитки, необхідно в першу чергу подбати про надійність використовуваного складу. Під час цих робіт не можна допускати перекосів кахлю або можливого його зламу. Щоб цьому запобігти, останнім часом найчастіше застосовується спеціальний плитковий клей. За консистенцією він схожий на цементний розчин, але має трохи інші характеристики.

Раніше в якості матеріалу для облицювальних робіт у ванній застосовувалася епоксидної смоли або звичайний цемент. Епоксидна смола дозволяла добре приклеїти тільки плитки маленького розміру на гладку поверхню. Якщо використовувався цемент, то потрібно було наносити розчин за один раз. У разі якщо потрібна підгонка елемента, то робити це потрібно було відразу. Через 2-3 хвилини доводилося вже повністю видаляти кахель зі стіни і заново наносити цемент.



Крім того, щоб цементний розчин повністю затвердів, доводилося чекати дуже тривалий час. Тривалість цього часу висихання залежала від товщини використовуваного шару розчину і могла складати від 48 до 72 годин.

Плитковий клей, на відміну від цементу, можна наносити більш рівномірними шарами. Це забезпечує оптимальне прилягання кахля до стіни. Крім того, склад плиткового розчину дозволяє виконувати підгонку кахлю протягом 30 хвилин після його нанесення. Робити це можна абсолютно безпечно, не побоюючись того, що клей втратить свої сполучні і еластичні властивості.



Крім того, такий розчин дозволяє виконувати підгонку вертикального і горизонтального рівня стіни. Це особливо актуально в тому випадку, коли вмонтовується поверхня має великі викривлення. Але виконуючи вирівнювання площини стін, слід памятати про те, що товщина клею при цьому не повинна перевищувати 25-30 мм. В іншому випадку таку кахельну плитку буде неможливо якісно встановити, і при великій вологості вона швидко відвалиться. Уникнути цього допоможе попередня підготовка площині стіни за допомогою піщано-цементного розчину.

Щоб плитка лежала рівними рядами, клей необхідно приготувати однорідної консистенції. Крім того, найкраще наносити його на саму плитку. Отримання однорідного складу можна досягти за допомогою мішалки, яку можна зібрати з дрилі або перфоратора. При цьому треба стежити за кількістю води. Воно повинно бути таким, щоб готовий склад вийшов у вигляді щільної густої маси.

Для скорочення витрат матеріалу на деталь його потрібно укладати в 5 точок - одна в центрі і чотири по кутах. Кількість клею, що наноситься повинна підбиратися на око. При цьому краще використовувати більшу кількість складу. Недостатня кількість речовини призведе до утворення пустот, що в подальшому може спричинити появу тріщин на стіні. Надлишки ж клею при монтажі будуть видавлюватися назовні. Його можна зібрати в загальну ємність і використовувати повторно. Час повного затвердіння клею становитиме близько 24 годин.




Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Схожі повідомлення

Увага, тільки СЬОГОДНІ!