You are here

Процес зварювання водопровідних труб

Павло Ілліч, Перм задає питання:
Добридень! Я недавно купив ділянку землі з невеликим котеджем. Будинок знаходиться в хорошому стані і великих вкладень не вимагає. Але ось водопровідна система сильно підкачала. На трубах є місця, через які сочиться вода. Оскільки всі грошові кошти були витрачені на придбання будинку, то великих коштів на заміну водопроводу у мене немає. Тому я став встановлювати хомути, але їх можна встановити не на всіх ділянках труб. Деякі місця з протікання можна тільки заварити. Для цього у мене є зварювальний апарат, але я не вмію варити труби. Підкажіть, будь ласка, як виконується зварювання водопровідних труб?
Експерт відповідає:
труби водопостачання

Роботи і трубами водопостачання рекомендується проводити при наявності великого досвіду подібних робіт.

Зварювання водопровідної труби - це відповідальна справа. Найчастіше її виконують кваліфіковані фахівці. Але якщо є невеликий досвід проведення зварювальних робіт, то його можна застосувати для ремонту водопроводу.

Щоб підвищити якість виконання робіт, треба попередньо перекрити подачу води. Екщо виконати подібну операцію неможливо, то це серйозно ускладнить подальший ремонтний процес, оскільки зєднання деталей, що знаходяться під тиском, виконується набагато складніше.

Найчастіше для водопроводів і опалювальних систем застосовуються труби з чорних металів (сталь, залізо і т.д.). Їх зварювання можна виконати звичайним електродуговим зварювальним апаратом. Але останнім часом стали застосовуватися мідні трубки, зварювання яких здійснюється спеціальними апаратами при низьких температурних режимах.



Перш за все, для виконання якісного зварювання сталевих водопровідних труб, треба правильно підібрати електроди. Їх діаметр не повинен перевищувати товщини стінок трубопроводу, щоб не пропали деталі. Крім того, треба знати яка сталь використовується в якості матеріалу - оцинкована чи ні.

Оцинкований метал зварюється самозахисного дротом, товщина якої не повинна перевищувати 0,8-1,2 мм. Якщо подібної дроту немає, то можна використовувати електроди з фтористо-кальцієвим покриттям. Товщина подібного електрода не повинна перевищувати 3 мм. Крім того, подібні труби повинні зєднуватися тільки внахлест.

При зварюванні звичайних сталевих труб треба провести попередню підготовку поверхні. Для цього зовнішні стінки треба зачистити від фарби і іржі. Зробити це можна за допомогою напилка, що має дрібну насічку.

Процес зварювання потрібно починати на нижній ділянці пошкодженої труби, на його центральній частині. Зварювальний дріт або електрод повинні знаходитися перпендикулярно до місця виконання ремонту. Це допоможе виконати якісний стельовий шов.



При вертикальному розташуванні шва положення електрода має бути іншим. Його потрібно встановити під гострим кутом вище місця протікання. Шовні зєднання повинно виконуватися точковим методом нанесення.

зварювання труб

Для проведення якісного зварювання необхідно підібрати відповідні електроди.

Шов на горизонтальній трубі виконати набагато простіше. При цьому повинна дотримуватися тільки одна умова: головне - це не пропалити стінки деталі. Роботи повинні починатися на нижньому відремонтованому ділянці, поступово переходячи до верхньої точки. Наклавши подібним чином, перше шовні зєднання, слід провести його зачистку від шлаків. Зробити це можна також за допомогою напилка.

Заключним етапом роботи буде накладення вторинного шва на протилежному боці ремонтується отвори. Виконувати подібну операцію треба обережно, щоб не пошкодити попередній шар. Така процедура підвищить якість зєднання і забезпечить надійний захист від появи течі. Найчастіше накладенням другого шва зварювальники нехтують. Але все ж краще не відмовлятися від подібної операції.




Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Схожі повідомлення

Увага, тільки СЬОГОДНІ!